Start a fireRunda druga rollercoaster emocjonalny Victorii Joseline Clark

Dla Victorii Joseline Clark poznanie Nathaniela Shey’a było najgorszą rzeczą jaka mogła jej się przytrafić. Choć dziewczyna wie, że ta relacja nie jest dla niej dobra i wszyscy bliscy ją ostrzegają przed chłopakiem brnie w nią w najlepsze. Czy druga seria trylogii “Start a fire: Runda druga” coś zmieni w relacji głównych bohaterów? Czy Nathaniel będzie potrafił zmienić swoje zachowanie względem dziewczyny? A może dalej będzie utrudniał jej życie jak tylko może?

Spotkanie z konsekwencjami

Po poznaniu Nathaniela, jedyne o czym marzyła Victoria to cofnąć czas. Ale życie nie jest takie proste, więc musi zmierzyć się z chłopakiem o zimnym spojrzeniu i relacją z nim. On wciąż gra w grę, w której ona jest jedynie pionkiem. W drugim tomie poruszane są różne trudne tematy jak: toksyczna relacja między głównymi bohaterami, zaburzenia odżywiania, z którymi zmaga się przyjaciółka Victorii, branie narkotyków przez jej przyjaciela, który radzi sobie z problemem przez pójście na odwyk. Autorka wciąż porusza kwestię nielegalnych walk bokserskich, w których bierze udział Shey, a także stawia nastolatków naprzeciwko rodziców, którzy zawsze wiedzą lepiej jak powinna wyglądać przyszłość ich dziecka. Jak potoczy się relacja Victorii i Nathaniela? Czy dziewczyna otworzy oczy i zrozumie, że nic dobrego z tego nie wyniknie? A może chłopak zobaczy ich relację pod innym kątem i spróbuje zmienić nastawienie? Czy przyjaźnie przetrwają, a dzieci będą w stanie postawić się rodzicom i zawalczyć o swoją przyszłość, żeby wyglądała tak jak chcą? 

Emocje

Start a fire. runda druga (nie zwlekaj z zakupem – szybka wysyłka i tani asortyment)” to rollercoaster emocjonalny. Czytając książkę trzeba nastawić się na przeżycie mnóstwa negatywnych, ale i pozytywnych emocji. Poza toksyczną relacją między głównymi bohaterami, mamy tu przyjaźń, o którą warto walczyć, miłość pomiędzy rodzeństwem i zmiany, które zachodzą w bohaterach dając nadzieję na to, że przyszłość będzie lepsza. Autorka Katarzyna Barlińska, pseudonim P.S.Herytiera, porusza trudne tematy w sposób, który sprawia, że czytelnik czuje powiązanie z bohaterami i razem z nimi przeżywa, to co się dzieje.